Jesteś tutaj: Komora Tlenowa Masaż misami tybetańskimi

Masaż misami tybetańskimi

Masaż Misami Tybetańskimi


Relaksacyjna forma masażu, która wykorzystując dźwięki oraz wibracje łagodzi napięcia mięśni, pomaga się wyciszyć oraz pozbyć bólów różnego pochodzenia. Terapia dźwiękiem przy pomocy mis sprawia, że Człowiek doznaje uczucia wyciszenia. Drgania rozchodzące sie w ciele wpływaja na krążenie krwi i inne płyny ustrojowe. Dźwięk wywołuje zmiany na poziomie fizycznym i emocjonalnym.

                         W Tybecie wykonywany jest w klasztorach - przez mnichów - od tysięcy lat.
           Znany jest w Europie od ok. 30 lat dzięki Peterowi Hessowi, nauczycielowi fizyki z Niemiec, który poznał w Tybecie tę metodę, uzyskał zezwolenie mnichów tybetańskich na nauczanie i przystosował ją do potrzeb ludzi Zachodu. Do Polski trafiła na przełomie sierpnia i września 1999 roku. Polega ona na nakładaniu na ciało (lub trzymaniu nad ciałem) mis o określonej wielkości, w określonych miejscach i porządku oraz delikatnym uderzaniu w nie.

Jest niezwykle przyjemną metodą inicjującą procesy samoleczenia organizmu, wspomagającą uzdrawianie z wielu chorób. Oddziałuje na poziomie fizycznym, odprężając i rozluźniając napięcie mięśni, odblokowując połączenia nerwowe, harmonizuje całe ciało, umożliwia subtelną pracę z emocjami, pozwala łagodnie oddziaływać na określone sfery psychiki, oczyszcza aurę, harmonizuje pracę czakr. Pomaga usuwać napięcia mięśniowe, blokady energetyczne, ułatwia rozpoznawanie i pokonywanie lęków oraz docieranie do głębin własnego wnętrza.

Dźwięki specjalnie wykonanych do zabiegu mis tybetańskich wprowadzają  ciało i umysł w stan głębokiego relaksu. 

                           Czas zwalnia, a sprawy doczesnego świata tracą swój ciężar. Podczas zabiegu można przeżyć chwilę całkowitego odpuszczenia – moment bycia tylko TU i TERAZ, kiedy przeszłość i przyszłość nie istnieją, wewnętrzny dialog ustaje, a umysł zaprzestaje ciągłej kontroli i pozwala sprawom po prostu się dziać. Takie doświadczenie jest niezwykle cenne, bo bardzo rzadkie w naszym życiu, a pozwala spojrzeć na otaczający świat i siebie z zupełnie nowej perspektywy.

                             Standardowy zabieg przeprowadzany jest na leżąco. Osoba masowana układa się najpierw na brzuchu, a potem na plecach. Może też siedzieć podczas sesji lub leżeć tylko na plecach, jeżeli przyjęcie danej pozycji nie jest możliwe. Podczas zabiegu misy stawiane są w różnych miejscach na całym ciele, obok ciała lub prowadzone nad nim tak, aby całe ciało poddać harmonijnej wibracji. Dźwięki wydobywane są z mis za pomocą specjalnych filcowych pałeczek. Podczas zabiegu masażysta poświęca dużo uwagi miejscom, w których zazwyczaj gromadzi się sporo napięć – są to: plecy, a szczególnie odcinek lędźwiowy kręgosłupa, barki i kark, oraz splot słoneczny i brzuch.

To głęboko relaksujący zabieg, który poprzez  wibrację mis oddziałuje na  każdą komórkę organizmu. To masaż dla każdego, kto chce doświadczyć piękna i harmonii w swoim życiu. Każdy dźwięk odbierany jest  całym ciałem, dlatego metoda masażu dźwiękiem, mimo swej delikatności, ma dużą siłę oddziaływania. 

                                                               

Cena wizyty jednorazowej:

  • Relaksacyjny masaż całościowy w połączeniu z misami - 90min/300zł
  • Relaksacja z dźwiękami mis tybetanskich  - 60min/ 150zł