MENU
Jesteś tutaj: Blog Tygrys

Tygrys

Zwierzęta Mocy

Tygrys


 Tygrys jest uważany za władcę zwierząt w Indiach, Chinach oraz w kulturach azjatyckich. Symbol władzy, siły, tajemniczości i niezwykłej energii, z drugiej zaś strony daje ochronę duchową. W buddyzmie - uważany  jest za nauczyciela i przewodnika oraz za tego co "niesie światło". Tygrysa na swoje zwierzę mocy wybrali również mnisi tybetańscy.

Tygrys  pokazuje  jak żyć w zgodzie z naturą, jak podążać własnymi ścieżkami, które wcale nie muszą być zgodne z wyborem dróg przez inne osoby. Wyznacza swój teren,  zaznacza granice, których nikt bez naszej zgody nie może przekroczyć.

Jest bardzo silnym zwierzęciem, które nie boi się atakować w pojedynkę. Zna swoje możliwości i z nich korzysta. Żyje w zgodzie ze swoją naturą. Uczy jak znaleźć swój kierunek rozwoju duchowego i podążać zgodnie ze swoimi przekonaniami. Uświadamia, że jednyną stałą jest zmiana.. całe życie to ciągłe zmiany, którym należy się poddać i nie obawiać się ich. Dzięki nim stajemy się silniejsi. Mimo swojej siły tygrys nie rani nikogo, nie wyrządza krzywdy, jeśli nie ma takiej potrzeby. Dlatego jest nauczycielem, który pokazuje, jak panować nad swoim gniewem i agresją, jak stawać się lepszą wersją siebie.

Tygrys to zwierzę wolne, które chce pozostać zawsze niezależne. Nie lubi bezcelowej walki, która do niczego nie prowadzi. Walczy tylko wtedy kiedy naprawdę musi. Tego możemy się od niego uczyć.

Walczmy tylko wtedy kiedy możemy wprowadzać zmiany na lepsze w naszym życiu.

Czas zmian to okres, kiedy powinniśmy być sami. Wsłuchać się w siebie i własne potrzeby. Tygrys pokazuje, jak żyć samemu, w ciszy i spokoju, aby jak najlepiej poznać i zrozumieć siebie, a także odnaleźć wewnętrzne światło.

Jeśli potrzebujesz zmian w swoim życiu, a także chcesz się wewnętrznie wyciszyć, wybierz tygrysa na swojego duchowego przewodnika.