MENU
Jesteś tutaj: Kontakt Blog Właściwości Tężni i Groty Solnej

Właściwości Tężni i Groty Solnej

Właściwości zdrowotne

Haloterapia to terapia odtwarzająca naturalny mikroklimat grot solnych. Przeznaczona do zwalczania chorób wirusowych, bakteryjnych, skórnych, a także ich profilaktyki. Czynnikiem aktywnym zabiegu jest silnie rozproszony suchy aerozol solny, który zawiera jony sodu, chloru, jodu, magnezu, wapnia, potasu i inne.

Układ oddechowy

Regularne wizyty w grocie solnej poprawiają ogólną wydolność oddechową i wymianę gazową. W rezultacie zmniejsza się stan zapalny i objawy alergiczne, a usuwanie śluzu z oskrzeli jest ułatwione.

Układ nerwowy

Regenerujące działanie soli w grocie solnej połączone jest z relaksacją dzięki spokojnej muzyce i odpowiednio dobranemu światłu. Dzięki temu zabieg pozytywnie wpływa na ośrodkowy układ nerwowy. Zmniejsza się zmęczenie, poprawia się sen, eliminuje stres.

Grota solna – opinie lekarzy

Specjaliści są zgodni – grota solna ma zastosowanie w profilaktyce i leczeniu ostrych oraz przewlekłych chorób układu oddechowego: 

  • astmy oskrzelowej, 
  • przewlekłego zapalenia oskrzeli, 
  • patologii górnych dróg oddechowych, 
  • alergii układu oddechowego u dzieci i dorosłych, 
  • zapobiega rozwojowi chorób układu oddechowego u osób pracujących w warunkach wysokiego zapylenia, 
  • leczenia alergicznego nieżytu nosa naczynioruchowego, 
  • przewlekłego zapalenia gardła i migdałków, 
  • zapalenia zatok, 
  • rehabilitacji pacjentów w okresie pooperacyjnym.

Ponadto grota solna pomoże kobietom zadbać o siebie i swoje dziecko jeszcze przed jego narodzinami. Systematyczna wizyta w grocie solnej zapobiega używaniu szkodliwych leków, co korzystnie wpłynie na zdrowie noworodka. Dodatkowo wizyta kobiety ciężarnej w grocie solnej korzystnie wpływa na układ odpornościowy nienarodzonego dziecka. 

Grota solna – jak często korzystać?

W celu uzyskania pełni terapeutycznych oraz profilaktycznych efektów zaleca się 3-4 wizyty w grocie solnej każdego tygodnia. Czas trwania jednej sesji nie powinien być krótszy niż 30 minut, a najlepsze rezultaty przyniesie sesja trwająca 45 minut.

Będziemy! z Quantec! 

Zapraszamy!

:)

TargiLife Balance 8-10 lipca 2022
Miejsce Warszawa EXPO XXII
Prądzyńskiego 12/14

KSIĘGA WIEDZY