Jesteś tutaj: Grota Solna z Tężnią Zabieg Reiki i Bioenergoterapią

Zabieg Reiki i Bioenergoterapią


Zabieg Bioenergoterapią i Reiki

Terapia bioenergoterapią i Reiki to przede wszystkim wykorzystanie metody do odzyskania równowagi psychicznej i duchowej. Czy wiesz, że ponad połowa chorób których doświadczymy wywołana jest nadmiernym napięciem, stresem i ciągłym życiu w biegu? Celem zabiegu jest przywrócenie równowagi, uspokojenie i wyciszenie negatywnych emocji zatrzymanych w organizmie.

Działanie Reiki

Reiki jest prostą metodą pomagania ludziom.

Ma ona swoją własną inteligencję i najlepiej wie, jak skutecznie zadziałać.

Płynie nie tylko w miejsce dolegliwości ale dociera również do jej przyczyny w ciałach subtelnych. Przyczyny chorób są różne. Wpływa na to bardzo mocno tryb życia, negatywne myślenie, nie rozładowane emocje, sposób odżywiania. Mija sporo czasu, nim choroba z ciała subtelnego objawiająca się w na początku tylko złym samopoczuciem, ujawni się w ciele fizycznym konkretnymi dolegliwościami.

Dzięki Uzdrawiającej Energii zostaje wprowadzona  harmonia w ciała subtelne uzdrawiając tym samym źródło choroby, działa również profilaktycznie, dbając o równowagę energetyczną i emocjonalną. Jest to bardzo ważne. Większość z nas zwraca się o pomoc tylko w momentach kryzysowych i w ciężkiej chorobie. A przecież dbanie o siebie zaoszczędziłoby nam wiele cierpienia i bólu.

Reiki poprawia samopoczucie, wzmocnienia witalności, usuwa bóle głowy. Jednak przy dolegliwościach chronicznych, trwających wiele lat, organizm potrzebuje więcej czasu, aby się przestroić i jest to zgodne z prawami natury.

Reiki wspomaga każdą inną terapię uzdrawiania naturalnego i konwencjonalnego. Przekaz tej energii jest szczególnie korzystny przed operacjami i po nich. Wzmacnia, uspokaja, przyśpiesza gojenie ran i powrót do zdrowia. Energia Reiki przepływa przez opatrunki gipsowe, bandaże, gorsety i odzież. Dawanie Reiki sobie i innym jest znakomitą profilaktyką, podnoszącą odporność immunologiczną organizmu, wnosi w nas spokój i ułatwia codzienne funkcjonowanie.


Wiele chorób ma swój początek w psychice. Długotrwały stres, złość, lęki poczucie winy to wszystko wpływa na stan naszego zdrowia. Medycyna niekonwencjonalna potrafi nawet określić wpływ długotrwałych negatywnych myśli i związanych z nimi emocji na konkretne obszary naszego ciała. Na przykład powtarzające się bóle głowy mogą występować u osób, które wiecznie martwią się na zapas i obawiają o przyszłość. Dolegliwości gardła mogą być wynikiem żalów i pretensji, których nie potrafimy lub nie chcemy wypowiedzieć, na schorzenia oczu mogą mieć wpływ czarnowidztwo lub pragnienie widzenia świata w innym niż jest świetle.

Człowiek nie dzieli się na ciało i psychikę, one stanowią Jedność.

W medycynie konwencjonalnej przede wszystkim leczy się ciało. Gdy stan zdrowia poprawia się, pacjent zmienia swój stosunek do życia, potocznie mówi się, że nabiera energii. W leczeniu metodami naturalnymi często odwracamy kolejność. Bo choroba to krzyk duszy i następstwo życia w dysharmonii. Terapia odbywa się poprzez oddziaływanie na psychikę pacjenta, dzięki czemu uzyskujemy również wyleczenie ciała.


Bioenergoterapia jest najstarszą metodą uzdrawiania.

Polega na przekazywaniu choremu przez bioenergoterapeutę energii uzdrawiającej. W ciele człowieka znajduje się siedem centrów energetycznych, nazywanych czakrami. Ich zadaniem jest pobieranie energii z otoczenia i rozprowadzanie jej po całym organizmie. Energie przepływające przez organizm tworzą biopole, czyli aurę. Choroba prowadzi do zaburzeń aury. Przekazując energię, pobudza organizm do samoregeneracji. Należy pamiętać, że przekazywanie energii nie zastępuje klasycznej medycyny akademickiej, skutecznie ją jednak uzupełnia.

 Bioenergoterapia pomaga w wielu dolegliwościach, a w szczególności w usuwaniu: nerwic, depresji, stresów dnia codziennego, lęków i niepokojów, bezsenności, migren. Bioenergoterapia jest wspomaganiem przy każdej chorobie, usuwa ból fizyczny i łagodzi dolegliwości układów: oddechowego, krążenia, trawiennego, kostno-stawowego, dolegliwości kobiece i problemy zatok i uszu.

Sceptycyzm  nie przeszkadza w osiąganiu pozytywnych efektów leczenia. Ważne jest jednak, aby pomagać tylko tym, którzy sami się o to zwracają. Nie można nikogo uszczęśliwiać na siłę, bez wiedzy i zgody pacjenta. Tym bowiem, którzy wierzą w duchowe uzdrowienie, żadne wyjaśnienia nie są potrzebne, tych, którzy nie wierzą, wyjaśnienia do niczego nie doprowadzą.


Liczba i częstotliwość zabiegów jest sprawą indywidualną. Zależy od rodzaju zaburzeń i wieku pacjenta. Jednak nie powinny się one odbywać częściej niż co dwa, trzy tygodnie. Zabieg trwa od 10 do 30 minut.

Badanie odbywa się przez dotyk lub bezdotykowo, kiedy bioenergoterapeuta wodzi rękami wokół pacjenta, wyczuwając zaburzenia w jego polu energetycznym.

Podczas zabiegów chory może odczuwać ciepło lub chłód. Może się też pojawić drętwienie różnych miejsc ciała lub lekkie napięcie na powierzchni ciała. Czasami odczucia fizyczne w ogóle się nie pojawiają.

Czasami po zabiegu pacjent czuje się gorzej niż przed nim, może np. odczuwać lokalne bóle w miejscach uznawanych dotąd za zdrowe, tak zwane bóle wędrujące. Jest to tzw. przesilenie organizmu. To dobry znak, świadczący o tym, że następuje proces zdrowienia.

  Sen spowodowany działaniem bioenergoterapeuty jest uzdrawiający i ogólnie wzmacniający.

PRZECIWWSKAZANIA

Bioenergoterapii nie powinny poddawać się osoby chore na epilepsję oraz posiadające rozrusznik serca.

ZADANIEM BIOENERGOTERAPEUTY JEST:
- informowanie pacjenta o zaburzonych sferach
- usunięcie zaburzenia przepływu energii
- usunięcie energii chorobowej
- zasilenie ciała osoby chorej uzdrawiającą energią
- zalecenie konsultacji z lekarzem i wykonania badań kontrolnych

WARTO WIEDZIEĆ
Bioenergoterapeuta powienien należeć do cechu lub stowarzyszenia.

Nie powinien on:
- na wstępie mówić, co nam konkretnie dolega
- stawiać diagnoz medycznych, nie ma bowiem wykształcenia medycznego
- obiecywać, że wyleczy chorobę w 100 procentach
- namawiać nas do rezygnacji z leczenia konwencjonalnego


 Żyjemy w takich czasach, gonimy za wszystkim, że warto się zatrzymać, pomyśleć o sobie. Tymczasem Polacy nie potrafią się relaksować, a nikt za nas tego nie zrobi.


Inaczej spojrzeć na życie...

"Jakie są Twoje myśli takie jest Twoje Życie"

Terapia łagodzi dolegliwości kobiece, bóle stawów i kręgosłupa. Mnóstwo chorób ma swój początek w psychice. Jakieś niewypowiedziane emocje, niedomówienia, kumulują się, a stąd już krok do choroby. Idziemy do lekarza, zażywamy leki, boli nas przez nie żołądek. Trzeba mieć zajęcie, pasje i zainteresowania oraz umieć wypoczywać, relaksować sie po pracy. Włączyć muzykę, położyć się i rozluźnić. To naprawdę odniesie skutek. Wielu z nas za często myśli o przeszłości. Szkoda energii, bo lepiej skupić się na tym co jest i będzie.


Cena wizyty jednorazowej:

  • Relaksacyjny masaż całościowy w połączeniu z Reiki i Bioenergoterapią - 60min/200zł
  • Zabieg z Reiki i Bioenergoterapią - 60min/180zł