MENU
Jesteś tutaj: Terapie Kwantowe

Terapie Kwantowe

Znajdź Równowagę między Ciałem a Umysłem

Prokrastynacja to nie lenistwo!

Zostawiasz wszystko na później? Odkładanie ważnych zadań i decyzji to nie lenistwo, a problem emocjonalny, w końcu prokrastynacja i niepokój idą w parze.

Prokrastynację można zdefiniować jako dobrowolne odkładanie zadania na później, nawet jeśli przynosi to negatywne konsekwencje w przyszłości.

Ponieważ zwykle kojarzy się z pracą i studiami, często mylony jest z „lenistwem”. Jednak fakt, że ludzie odkładają zadania na później, może wiązać się z trudnościami w regulowaniu emocji.

Według badania opublikowanego w czasopiśmie naukowym Social and Personality Psychology Compass, prokrastynacja jest spowodowana brakiem samoregulacji i regulacji emocjonalnej. Oznacza to, że zamiast wykonywać określone zadanie, które powoduje zły nastrój, ludzie próbują „naprawić” nastrój, nie robiąc tego, co powinni.

Szacuje się, że prokrastynacja chronicznie dotyka od 15 do 20% dorosłych osób . Jest obecna nie tylko w takich czynnościach, jak wygłaszanie referatów, ale także w rutynowych zadaniach, takich jak planowanie badań lekarskich.

To odkładanie nie jest lenistwem. Wiadomo, że istnieje silna korelacja między prokrastynacją a zaburzeniami psychicznymi. Pokrótce prokrastynacja i niepokój są ze sobą ściśle powiązane. 

Chociaż jest objawem niepokoju, jest to również nawyk, który może wywołać sam niepokój, tworząc cykl, który sam się karmi. Dlatego w tym artykule chcę pokazać związek między naszym umysłem a zadaniami, które musimy wykonać i pomóc odkryć, jak pokonać prokrastynację.

Główne przyczyny prokrastynacji

Dlaczego ludzie zwlekają? Na podstawie obserwacji klinicznych, różne czynniki mogą być generatorami prokrastynacji, takie jak:

 

 • trudność w wykonaniu zadania.
 • brak woli
 • brak organizacji
 • i zmartwienia życia codziennego.

Interesujące jest jednak to, że główna przyczyna tego zachowania ma podłoże psychologiczne i że większość prokrastynatorów ma zaburzenia lękowe.

Związek między prokrastynacją a lękiem może leżeć w nadmiernym zaabsorbowaniu własną zdolnością do prawidłowego robienia rzeczy. Wiele osób z lękiem jest perfekcjonistami i nie toleruje frustracji. Ponieważ mają potrzebę potwierdzenia siebie, ludzie nieświadomie unikają pewnych działań, które wystawiają ich na próbę.

W tym sensie „najbezpieczniejszym” zachowaniem jest w ogóle nie zaczynanie, ponieważ rozpoczęcie oznacza stawianie sobie wyzwań i radzenie sobie z problemami, które pojawiają się naturalnie. Zwykle, jeśli nie zamierzasz zrobić czegoś idealnego, niepokój nawet się nie zaczyna.

Problem polega na tym, że odkładanie zadań na później może generować jeszcze większy niepokój. Tak więc, zostawiając zadanie na później, kończy się to tylko pogorszeniem stanu lękowego i podsycaniem cyklu. 

Badania wykazały również, że prokrastynacja może być związana ze sztywnym i kontrolującym stylem rodzicielskim. Ci, którzy zostali wychowani w środowisku o wysokich oczekiwaniach i krytyce ze strony rodziców, są bardziej perfekcjonistyczni i zwlekają z większym lękiem przed oceną.

Brak poczucia własnej wartości jest również problemem, który wpływa na wykonywanie zadań, ponieważ jednostka unika czegoś, aby nie zostać ocenionym za to, co zrobiła.

Czy zdajesz sobie sprawę, jak bardzo związek między prokrastynacją a lękiem ujawnia również inne ramy emocjonalne, w tym perfekcjonizm, nietolerancję i wybaczanie sobie ?

Często brak usposobienia nie jest lenistwem. Możesz odkładać zadania, aby się nie denerwować, ale odkładanie rzeczy na później tworzy ciągłą atmosferę opóźnień i żądań, czyli wszystko, czego Twój niepokój potrzebował do ataku.  W ten sposób powstaje błędne koło, które może generować problemy dla Twojego zdrowia psychicznego.

Zwlekanie może być szkodliwe dla Zdrowia

Prokrastynatorzy zwykle robią to z najlepszymi intencjami dla siebie lub przynajmniej myślą, że robią najlepiej. Jednak to uczucie ulgi, że nie jest się obnażonym, nie osądzanym, nie jest trwałe.

W końcu zadanie nie przestanie istnieć, jest po prostu przenoszone na inny dzień i będzie się kumulować z coraz większą liczbą wcześniej odłożonych zadań, wywołując większy niepokój.

Prokrastynacja może bezpośrednio wpływać na jakość Twojego życia i samopoczucie, a także na Twoje marzenia. Wyobraź sobie, ile mógłbyś zbudować, gdybyś nie odkładał swoich wyborów na później? 

Ile ścieżek mogłeś obrać dla swojej kariery, swojego związku i życia, którego zawsze chciałeś?

Prokrastynacja to autosabotaż

Jest złoczyńcą z Twoich snów, powodem Twojego opóźnienia, Twoim przekonaniem, że Twoje życie nie rusza z miejsca.

Aby osiągnąć to, czego pragniesz, niezbędne jest działanie!

Jak przezwyciężyć zachowania autosabotujące

Zachowanie prokrastynacyjne jest wyzwalane przez wyzwalacze, które należy zidentyfikować w swojej rutynie, ograniczające przekonania i wibracje. Zrozumienie, jak działają te wyzwalacze i ich cel, jest pierwszym krokiem do ich zwalczania, a następnie wykorzystania ich jako motywatorów. 

Na podstawie tego zrozumienia możliwe jest zarysowanie mentalnej i behawioralnej zmiany, aby zamiast trwać w prokrastynacji, zacząć działać i definitywnie przekształcić to zachowanie. Brzmi łatwo powiedzieć, jednak warto trochę trudno wykonać i tu właśnie w tym miejscu mogę Ci pomóc!

Kiedy odpowiednio pracujesz nad swoimi emocjami, wszystko zaczyna płynąć i wyniki zaczynają być widoczne.Pamiętaj, że wszystko jest energią i możesz wibrować inaczej z pomocą Quantec!

Dzięki terapii kwantowej Quantec możemy prawidłowo pracować z Twoimi emocjami, korygując błędne wzorce, nie tylko eliminując ograniczające przekonania, ale także usuwając traumy i ból z Twojego nieświadomego umysłu.

Uzdrawianie kwantowe z Quantec to opatentowana, naukowo potwierdzona technologia, która przekształca Cię od wewnątrz. To znaczy od Twoich emocji i myśli do fizyczności. A najlepiej to można zrobić na odległość.

Beata Dróżdż

Zdrowie w sposób INTEGRALNY charakteryzuje się idealną równowagą pomiędzy UMYSŁEM a CIAŁEM. Szukam pełnego i zdrowego życia jako inspiracji i osobistego celu. Bioenergoterapeuta , Mistrz Reiki i Naturopata. Możesz śledzić mnie na stronie internetowej: https://shanti-quantec.pl/ Lub skontaktować się ze mną przez WhatsApp +48 537222177 - e-mail:terapie.shanti@interia.pl

Najnowsze wpisy

Naturopatia a Ajurweda

Naturopatia a Ajurweda

Naturopata propaguje Zdrowy Styl Życia, wykorzystuje Wiedzę z zakresu naturoterapii, dietetyki, suplementacji, ajurwedy, fizyki kwantowej, tradycyjnej medycyny ludowej, terapii manualnych, a także psychologii celem przywrócenia Homeostazy Organizmu.

Jak działa QUANTEC?

Jak działa QUANTEC?

Na pytanie, jak działa QUANTEC, możemy odpowiedzieć tylko wtedy, gdy pozwolisz nam przedstawić najnowsze informacje na temat fizyki kwantowej za pomocą kilku krótkich filmów.

TERAPIE KWANTOWE

koń

Zabiegi medyczne Quantec

Chociaż ponad 90% naszych klientów to terapeuci, trenerzy życia i energetycy, ze względów prawnych nie wolno nam udzielać jakichkolwiek informacji w tym obszarze zastosowania. Wyraźnie zaznaczamy również, że aktywna zasada, z którą pracuje QUANTEC, nie jest naukowo rozpoznana.

Możemy jednak zwrócić uwagę, że Szpital Uniwersytecki we Fryburgu uznał QUANTEC za wart badań z jego kwantowo-fizyczną zasadą działania i że zostaliśmy nagrodzeni złotym medalem w Rosji jako najlepsze urządzenie do opieki zdrowotnej:

Badanie we Freiburgu stwierdza m.in.:

„Analizy te ujawniły znaczną poprawę stanu ogólnego (t(9) = 3,28; p = 0,005), co odpowiadało średnio poprawie ze stanu gorszego do dobrego. Jeśli chodzi o różne cechy nastroju, uczestnicy zgłaszali, że są mniej nerwowi (t(9) = -1,96; p = 0,04), mają więcej energii (t(9) = 2,28; p = 0,024) i są mniej wyczerpani (t( 9) = 3,25; p = 0,005). Grupa ta zgłosiła również spełnienie życzeń, które średnio było przynajmniej w pewnym stopniu spełnione (obszar fizyczny: (t(9) = 2,88, p = 0,009); obszar psychiczny (t(9) = 3,86, p = 0,002); powierzchnia : (t(9) = 4,07, p = 0,002);Powierzchnia zawodowa: (t(9) = 3,0, p = 0,008).

szpital uniwersytecki we Fryburgu
złoty-medal-dla-quantec

ZŁOTY MEDAL DLA QUANTEC

W Rosji badania PSI i badania podświadomości odgrywają znacznie większą rolę niż tutaj, na Zachodzie. Tym bardziej zdumiewające jest to, że jako firma niemiecka byliśmy w stanie wystąpić przeciwko lokalnym uczestnikom w Rosji i na Ukrainie.

Skład organu, który przyznał tę nagrodę, brzmi jak who's who rosyjskich i ukraińskich uniwersytetów i akademii:

 

 • Rosyjska Akademia Nauk Przyrodniczych
 • Ministerstwo Edukacji i Nauki Ukrainy
 • Akademia Nauk Noosferycznych i Edukacji
 • Instytut Innowacyjnych Technologii i Nowej Edukacji, Kijów
 • Charkowski Uniwersytet Narodowy „Karasina”, Ukraina
 • Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny „Skoworoduj”
 • Akademia Edukacyjna Republiki Kazachstanu „Altujnsarina”
 • Akademia Nauk Krymu
 • Instytut Myślenia Holistycznego, Odessa
 • Dom Wernadskiego, Charków
 • Centrum Rozwoju Intelektualnego „EIDOS”, Sewastopol
 • Międzynarodowy Fundusz na rzecz Pokoju

 

Nagroda została przyznana w kategorii „Najbardziej innowacyjny produkt na rzecz promocji zdrowia”.

Stań się młody i zdrowy

BIONIK PRO to moduł naszego oprogramowania QUANTEC, który sprawia, że ​​zdumiewające wyniki badań nad starzeniem się są ogólnie zrozumiałe i mają indywidualne zastosowanie.

Właściwie wdrożone skutkuje to nie tylko znacznym wydłużeniem życia , ale także znaczną poprawą jakości życia .

Te ostatnie nie tylko dzięki lepszemu zdrowiu dzięki działaniu profilaktycznemu, ale także dzięki pozytywnemu wpływowi na istniejące schorzenia . ( Ciekawe przykłady )

mitochondria


Klucz

Po dokonaniu oceny niezliczonych badań i metabadań na temat starzenia się i badań nad zdrowiem, wyraźnie wyłania się interfejs, który zawiera klucz do zdrowego starzenia się:

To elektrownie - dostawcy energii dla naszych komórek - mitochondria.

WSZYSTKIE choroby zaburzają funkcjonowanie tych elektrowni lub powstają przede wszystkim w wyniku ich upośledzenia.

Dowiedz się więcej >>> (strona budowy: treść wkrótce)

 

Baza danych „BIONIK PRO”

Dostępna jest już baza danych dla QUANTEC PRO, w której podsumowaliśmy aktualne wyniki badań na temat okoliczności, które mogą pozwolić na zdrowe i sprawne starzenie się lub które mogą również pomóc w korzystnym wpłynięciu na przebieg choroby.

Quantec